6-osna robotska radna stanica za zavarivanje aluminija od nehrđajućeg čelika

Funkcija
1. Ugrađeni dizajn kabla robota omogućava robotu da se kreće bez smetnji, a raspored radne stanice je uredan i čist.
2. Ormar za upravljanje robotom može kontrolirati do 11 osa, izbjegavajući složeno otklanjanje grešaka PLC-a i zauzimanje prostora.
3. JHY robot i pozicioner mogu se sinhronizovati, a robot može zavarivati istovremeno kada se pozicioner okreće, što ovu radnu stanicu čini posebno pogodnom za kružno zavarivanje.
4. Dostupan je širok asortiman dodatne opreme, kao što su laserski senzori, sigurnosne svjetlosne zavjese i zaštitne ograde.
5. Upravljački sistem sadrži nekoliko paketa procesa zavarivanja, koji omogućavaju korištenje različitih načina zavarivanja za različite radne komade.
Tehnički parametar pozicionera
| Model | JHY4030D-080 |
| Nazivni ulazni napon | Jednofazni 220V, 50/60HZ |
| Klasa izolacije motora | F |
| Radni sto | Prečnik 800 mm (može se prilagoditi) |
| Težina | Oko 400 kg |
| Maks. nosivost | Aksijalno nosivost ≤300kg / ≤500kg / ≤1000kg (>1000kg se može prilagoditi) |
| Ponovljivost | ±0,1 mm |
| Položaj zaustavljanja | Bilo koja pozicija |
Komponente robotske radne stanice
1. Robot za zavarivanje:
Tip: MIG robot za zavarivanje - BR-1510A, BR-1810A, BR-2010A
TIG robot za zavarivanje: BR-1510B, BR-1920B
Robot za lasersko zavarivanje: BR-1410G, BR-1610G
2. Pozicioner
Model: JHY4030D-080
Tip: Jednoosni horizontalni rotirajući pozicioner
3. Izvor napajanja za zavarivanje
Tip: Izvor napajanja za zavarivanje 350A/500A
4. Pištolj za zavarivanje
Tip: pištolj sa vazdušnim hlađenjem, pištolj sa vodenim hlađenjem, pištolj sa push-pull sistemom
5. Stanica za čišćenje plamenika:
Model: SC220A
Tip: Automatski pneumatski čistač za zavarivanje
Ostali periferni uređaji za robotske radne stanice
1. Šina za kretanje robota
Model: JHY6050A-030
2. Laserski senzor (opciono)
Funkcija: praćenje zavara, pozicioniranje.
3. Sigurnosna svjetlosna zavjesa (opciono)
Zaštitna udaljenost: 0,1-2 m, 0,1-5 m; zaštitna visina: 140-3180 mm
4. Zaštitna ograda (opciono)
5. PLC ormar (opciono)












